Artalk.cz

denní tisk 15. 6. 2018

Umělecké studio Bubec bude tento víkend hostit další ročník festivalu Art Safari. Tentokrát ho kurátorka Daniela Kramerová koncipovala na osu nebe-peklo. K vidění tak budou díla etablovaných i začínajících umělců tematizujících náboženské pojetí dobra a zla. Více v článku Kateřiny Pietrasové v Lidových novinách.

„Výstava 5866 bratrů Petra a Jana Stolínových dokazuje, že když hovoříme o architektonických přehlídkách, není bezpodmínečně nutné ukazovat jenom baráky, fotky, schémata, modely, vizualizace – ale neméně podstatné je pracovat s geniem loci, do něhož se prostřednictvím expozice vstupuje,“ charakterizuje výstavu v Galerii Jaroslava Fragnera v Praze Petr Volf v rámci magazínu ego! Hospodářských novin.

Tereza Koucká v magazínu ego! Hospodářských novin tradičně představuje nabídky nadcházejících aukcí. Láká do Brna, kde v sobotu proběhne aukce Zezuly; v Praze pak bude možné koupit umělecká díla na aukci Galerie Vltavín, Galerie Dolmen nebo Prague Auctions, kde budou nabídnuta výhradně díla Oty Janečka.

Plenérová výstava Umění ve městě, jenž probíhá v jihočeských městech, probíhá i v areálu jaderné elektrárny Temelín. Po světelné intervenci Milana Caise jsou zde nyní k vidění sochařská díla Lukáše Raise a Michala Trpáka. „Samozřejmě je naším jednoznačným úkolem bezpečně, čistě a efektivně vyrábět elektřinu. Zároveň si ale uvědomujeme, že jsme součástí regionu a jeho dění, takže jsme se do festivalu rádi zapojili,“ říká k netradičním přírůstkům v areálu ředitel temelínské elektrárny Jan Kruml. Více v regionálním Právu.

Tématem článku v jihomoravském vydání MfDnes je socha Masaryka od Maxima Velčovského, která je součástí výstavy Re:publika na brněnském výstavišti. Socha je primárně určena jako prolézačka, v pavilonu se na ni však lézt nesmí – kvůli bezpečnosti. Brněnský primátor Petr Vokřál se však nechal slyšet, že sochu město koupí a umístí ve veřejném prostoru, kde jejímu používání nikdo bránit nebude.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *