Artalk.cz

denní tisk 6. 6. 2018

V Chebu dnes začíná několikadenní festival Chebské dvorky, v rámci kterého budou více jak dvě desítky městských zákoutí a prostranství zaplněna výtvarnými dílny studentů, mladých umělců i amatérů. Podrobný program celé přehlídky nabízí regionální MfDnes.

V paláci Kinských vystavuje Národní galerie díla Jiřího Koláře. Koncept výstavy stojí na Týdeníku 1968 dokumentujícím stěžejní události jara a léta roku 1968. Jiří Machalický v Lidových novinách připomíná některé z Kolářových specifických uměleckých metod, postupně se však věnuje celé výstavě: „Jiří Kolář se vždy vyjadřoval upřímně, vnímal skutečnost bez jakéhokoliv pokrytectví, snažil se chápat historii v její složitosti a mnohoznačnosti.“

Praha přišla s novým řešením budoucího vystavení Slovanské epopeje Alfonsa Muchy. Rekonstruováno má být lapidárium na pražském Výstavišti, ke kterému bude přistavěn speciální pavilon pro Epopej. Řešení se zdá životaschopné zejména kvůli možnosti rychlé realizaci i ceně, souhlasí s ním vyjma koalice i opozice. Informují pražské vydání MfDnes, Právo nebo Události v kultuře, kde jsou i další zprávy z výtvarného umění.

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *