Artalk.cz

denní tisk 28. 5. 2018

V pražském Domě fotografie je vystaven soubor fotografií Josefa Sudka mapujících škody na pražských památkách na konci 2. světové války. Popisný článek o výstavě napsala Klára Čikarová do časopisu Týden. Připomíná, že výstava nazvaná Topografie sutin představuje řadu snímků vůbec poprvé.

Podrobnější text o výstavě napsal Jan H. Vitvar do Respektu. Oceňuje napětí mezi estetickou přitažlivostí sutin a jejich zlověstnou příčinou; zprvu dokumentární snímkování poškozených míst vzniklo na objednávku, stálo však za přerodem Sudka v uměleckého fotografa. „Především kvůli tomuto objevu aspiruje Topografie sutin na možná vůbec nejlepší počin v pětileté historii Domu fotografie.“

Regionální pardubická MfDnes přináší další informace k rozvoji Automatických mlýnů v krajském městě. Pardubice koupí od nynějších vlastníků bývalý sklad mouky, na jehož místě vznikne budova Centrálních polytechnických dílen pro školy, v jejímž přízemí najde prostor Galerie města Pardubice sídlící nyní v nevyhovujících prostorách někdejší zámecké sýpky.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *