Artalk.cz

denní tisk 22. 5. 2018

Michael Polák upozorňuje čtenáře deníku Právo na akci Skleněná zahrada, která proběhne tento týden v zahradě funkcionalistické vily ve Smetanově ulici v Novém Boru. Jejím úkolem je navnadit návštěvníky na trienále Mezinárodního sklářského sympozia IGS 2018, které se tento podzim bude konat právě v Novém Boru. „Je to netradiční open air výstava, která z vás udělá milovníky skla. Jsme schopní tady na dobu tří dnů všechno zastavit a změnit. Ateliér, kanceláře, brusičská dílna, přízemí vily a samozřejmě celá zahrada se změní na jeden velký galerijní prostor.“ uvedl jednatel pořádajícího ateliéru Astera Vladimír Žíla.

Na Staromětské náměstí v Praze instalovali zastánci obnovy mariánského sloupu blok pískovce, aby upozornili na vlekoucí se problémy s dohodou o obnovení sloupu. Společnost pro obnovu mariánského sloupu sice získala povolení ke stavbě, nikoliv ale povolení k záboru veřejného prostranství, a bez něj stavební práce nemohou začít. „Je to náš symbolický dárek Praze. Má několik významů a platí to i o jeho objemu. Každý, kdo se ho dotkne, uvidí, že snaha o návrat mariánského sloupu má svou váhu.“ uvedl sochař Petr Váňa.

Štěpánka Tůmová připravila pro Mladou frontu DNES rozhovor s malířem Hynkem Martincem. Na území ČR právě probíhají hned dvě výstavy, které Martinec připravil – Cesta na Island v Národní galerii, inspirovaná otázkou baroka na Islandu a dílem Kiliána Ignáce Dientzenhofera, a doprovodná instalace Kilián Ignác D. v broumovské Galerii Dům. Právě tyto dvě výstavy Martinec v rozhovoru blíže představuje.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *