Artalk.cz

denní tisk 17. 5. 2018

Časopis Reflex se hned v několika článcích věnuje novému logu Národní galerie, neboť, jak píše Marek Gregor v úvodu svého rozhovoru s Michalem Richtrem, „nové logo Národní galerie od Studia Najbrt vzbudilo obrovské emoce“. Kromě Richtra, spolumajitele studia Dynamo Design, se k novému logu vyjadřují i další osobnosti kulturního života v rámci ankety. Názory se různí, převládají ale lehce či více kritické postoje. Nejkritičtější je pak Milan Tesař ve svém parodickém článku z rubriky Divoká kachna.

Lidové noviny přináší recenzi Lenky Lindaurové na výstavu Skin, odehrávající se v pražské galerii DSC. Na výstavě oceňuje propojování českého a mezinárodního umění v rámci Střední Evropy – jsou zde zastoupeni Čech Josef Bolf, Slovák Martin Gerboc a Moldavan žijící v Rumunsku Alexander Tinei. Ústředním motivem výstavy je pak temnota jednotlivě ztvárněných příběhů: „Společným jmenovatelem všech obrazů jsou jejich smutní hrdinové. Nemají důvod cokoli předstírat. Jejich příběhy se odehrávají v době neomezených možností a ztracených ideálů.“

Deník Právo informuje o architektonické soutěži Stavba roku Karlovarského kraje, do které se letos přihlásilo 17 staveb a 5 projektů.  Zároveň byla spuštěna i soutěž o nejzdařilejší zachráněnou památku, v níž se o vítězství uchází 6 objektů. Veřejnost může prostřednictvím internetových stránek hlasovat do 8. června, kdy projekt Dny stavitelství vyvrcholí mezinárodní konferencí o městském inženýrství.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *