Artalk.cz

denní tisk 16. 5. 2018

Mezi témata Artzóny na ČT art patřilo představení nově otevřeného kulturního a výstavního prostoru v Humpolci nazvaného 8smička, které se prezentuje výstavou o využití textilu v Československém umění 20. století. Magazín se věnoval rovněž ostravské galerii PLATO, která se přestěhovala do bývalého obchodního domu Bauhaus. Hosty vydání byl ředitel galerie Marek Pokorný a malíř Pavel Forman.

Národní galerie vystavuje více jak dvě stovky děl Jiřího Koláře, který se často vyjadřoval k soudobému společenskému dění, například k událostem roku 1968. V Událostech v kultuře na ČT art k tématu zazněl i rozhovor s Milenou Kalinovskou z NG. Dalším tématem zpráv z kultury byla například dražba Ležícího aktu od Amadea Modiglianiho, jenž se prodal za 157 milionů dolarů.

Ve Dvoře Králové nad Labem se chystají na otevření stálé expozice textilního tisku. Přestěhují se sem sbírky ze zrušené českoskalické pobočky Uměleckoprůmyslového musea v Praze. Muzeum bude umístěno v nově adaptovaných prostorách Střední školy informatiky a služeb. Více informací viz regionální MfDnes.