Artalk.cz

denní tisk 11. 5. 2018

V olomouckém Muzeu umění probíhá výstava Abstrakce. PL představující průřez polskou abstraktní malbou od roku 1945 po současnost. „Zdůrazněny jsou v expozici zejména dva hlavní proudy abstraktního umění: emocionální a geometrický. Nechybějí přitom ani směry, pro něž je abstrakce pouze výchozím bodem, jako je konceptualismus a vizuální poezie,“ uvádí Vlasta Hradilová v regionálním Právu.

Grafička Alena Kučerová vystavuje v pražské Galerii Pecka. Využívá jak klasické postupy, tak vlastní techniky spočívající v perforaci. Nyní vystavuje díla z posledních dvou let, Národní galerie však chystá retrospektivu její práce. „Umělkyně má stále co říct, uchovává si mimořádnou schopnost spojit střídmost s jemnou citlivostí pro přírodu a pro půvab zdánlivě všedních okamžiků,“ píše Jiří Machalický v Lidových novinách.

V newyorské aukční síni Christie’s se dražila pozůstalost ropného magnáta a sběratele Davida Rockefellera a jeho ženy Peggy. Celá suma peněz ze špičkových vydražených děl půjde na charitativní účely – během prvního dne aukce to bylo na 14 miliard korun. Magdalena Čechlovská v Hospodářských novinách představuje nejen pozoruhodnou sbírku čítající díla Picassa, Gaugina nebo Moneta, ale i samotnou osobu sběratele a mecenáše.

Informace o „dražbě století“ v Christie’s přináší rovněž Lidové noviny v textu Roberta Schustera.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *