Artalk.cz

19. a 26. 4. 2018 / Komentovaná prohlídka výstavy a diskuze OSM (Z)TICHA

Komentovaná prohlídka výstavy a diskuze OSM (Z)TICHA / Trafo Gallery / Praha / 19. 4. 2017 v 17h a 26. 4. 2018 v 18h

Komentovaná prohlídka výstavy OSM proběhne za účasti autorek ve čtvrtek 19. dubna v 17.00 hodin.

Diskuze OSM (Z)TICHA se uskuteční v rámci Týdne umění, akce Máme otevřeno a Galerijního víkendu ve čtvrtek 26. dubna od 18.00 hodin za účasti osmi solitérek, které výjimečně promluví osobně či skrze svá díla a přiblíží nám momenty jejich tvorby, okolnosti vzniku, cesty k výstavám a k divákovi. Otevřeme témata k diskusi, které výlučně ženská výstava nabízí.

Vystavující a diskutující: Tereza Fišerová, Anna Hulačová, Alzběta Josefy, Alena Kotzmannová, Pavlína Kvita, Dana Sahánková, Pavla Sceranková, Jitka Svobodová
Moderují kurátorky Klára Voskovcová a Blanka Čermáková.

Výstava OSM je postavena na vizuální hře s rozmanitostí uměleckých rukopisů. Propojily jsme v překvapivý celek díla výrazných umělkyň současnosti, které se pohybují …každá v jiné výtvarné poloze. Vědomě i nevědomky odkazují jedna k druhé. Tereza Fišerová, jedna z nejmladších účastnic, coby reprezentantka videoartu, Anna Hulačová v rovině sochy a plastické práce s hmotou, Alžběta Josefy, malířka éterických a lehce mrazivých témat, Alena Kotzmannová jako jediná v kategorii fotografie, kterou přirozeně ruší každou ze svých prací, Pavlína Kvita, na hranici mezi sochou a objektem, Dana Sahánková v roli výsostné kreslířky, Pavla Sceranková, nezařaditelná tvůrkyně kinetických instalací, objektů, videí, a nakonec legendární kreslířka, Jitka Svobodová, pokořující v kresebné rovině klasické vnímání předmětného světa.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *