Artalk.cz

denní tisk 28. 3. 2018

O výsledcích udílení cen Czech Grand Design pro rok 2017 informují deník Právo a Magdalena Čechlovská v Hospodářských novinách. Hlavní cenu si odnesla šperkařka běloruského původu Nastassia Aleinikava za kolekci náušnic pojmenovanou podle inspiračního zdroje Voynichův rukopis a soubor extravagantních brýlí Collection#3 Utopia. Do Síně slávy byl uveden pedagog a umělec Václav Cigler.

Na výstavu Konzervovaná minulost Muzea hlavního města Prahy upozorňuje čtenáře Mladé fronty DNES Jan Bohata. Výstava nabízí návštěvníkům komplexní náhled do procesu restaurování nejrůznějších sbírkových předmětů. „V takto celistvém pojetí je činnost muzejních konzervátorských pracovišť představena poprvé po 40 letech.“ uvedla ředitelka muzea Zuzana Strnadová.

Zástupci památkářů, Královehradeckého kraje a místní samosprávy se dohodli na spolupráci, jejímž cílem bude zachránit chátrající Braunův Betlém. Oprava a vybudování dvoukilometrového lesního okruhu by měla vyjít na 80 milionů korun s dobou trvání prací 5 let. Pokud půjde vše podle plánu, mělo by se s pracemi začít do konce letošního roku. „Podobné aktivity jsem zažil několikrát. Vždy skončily v šuplíku. Konečně ale existuje jednota betlém zachránit.“ uvedl kastelán Hospitalu Kuks Libor Švec. Informace přinesl Vladislav Prouza v deníku Právo.

Miroslava Strnadová připravila pro Mladou frontu DNES rozhovor s Tomášem Bambuškem, hercem a výtvarníkem, jehož olejomalby v současnosti vystavuje Galerie města Loun. „Maluju to, co mi skočí do očí, to co mne pozastaví. To, co mne na okamžik ve své obyčejnosti udiví, a v podstatě je jedno, co to je. Důležitý je pro mne samotný radostný akt malby, který jednoznačně nesouvisí s ošklivostí nebo krásou, pokud se dá vůbec hovořit o nějaké generální tezi ošklivosti.“

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *