Artalk.cz

denní tisk 21. 3. 2018

Magdalena Čechlovská se v Hospodářských novinách věnuje akci Kateřiny Šedé, která se v rámci benátského Bienále architektury věnuje otázce vylidňování centra Českého Krumlova. V plánu má založení fiktivní společnosti nabízející městské byty a práci ve městě sestávající z obyčejných činností. Návštěvníci československého pavilonu na bienále budou tyto činnosti moci sledovat online skrze kamerový systém města.

Stejnému tématu se věnuje i Pavel Vokatý v Lidových novinách (včera bylo oficiální představení projektu v NG). „Hledají se rodiny na plný i poloviční úvazek, stejně jako brigádníci, kteří si budou moct vydělat třeba tím, že přejedou přes centrum Krumlova s vozíkem hnoje. Až v září všechno skončí, sejde se radnice s místními spolky a dobrovolníky a společně proberou, co se za tři měsíce povedlo a co ne.“

Olomoucký kraj odvolal ředitele Muzea a galerie v Prostějově Daniela Zádrapu, který proslul zákazem protikomunistického koncertu v prostorách muzea, zrušením kavárny (do nové pak dosadil svoji manželku) nebo osekáním expozic o Židech a Jiřím Wolkerovi. Oficiálním důvodem odvolání je dlouhodobá nespokojenost s jeho prací. Instituci přechodně povede Kamila Husaříková, výběrové řízení na obsazení postu bude vypsáno co nejdříve. Informuje olomoucká MfDnes.

V karlovarské Galerii umění vystavuje Milan Knížák. Jedna z návštěvnic však v dílech viděla dětskou pornografii a podala na galerii trestní oznámení. Jedná se o koláže Mutantů, které Knížák poskládal v 90. letech z fotek německých panenek. Aféru čtenářům předkládá karlovarské vydání MfDnes.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *