Artalk.cz

denní tisk 12. 3. 2018

U příležitosti zahájení výstavy děl výtvarníka Pravoslava Sováka v Museu Kampa napsala Klára Čikarová pro časopis Týden jeho krátký životopis. Skrze něj představuje čtenářům rozmanitost Sovákova díla i jeho zajímavé životní osudy. „Pravoslav Sovák je člověk naší doby, někdo, kdo naši dobu prožil, kdo se na ni jen nedíval, kdo ji poznal jako velké osobní dobrodružství plné kouzla a strádání.“ cituje jednoho ze Sovákových přátel, spisovatele Milana Kunderu.

Krátkou recenzi na výstavu děl Marie Lassnig ve Veletržním paláci napsal pro Týdeník Rozhlas Jaroslav Beránek. Současnou výstavu porovnává s retrospektivou v Tate Liverpool z roku 2016, oproti které je pražská obsáhlejší o více než deset děl. Také vyzdvihuje skutečnost, že obrazy jsou doplněny poznámkami, v nichž Lassnig vysvětluje své tvůrčí postupy.

Včerejší vysílání Událostí v kultuře přineslo informaci o výstavě falsifikátů děl Kamila Lhotáka v Obecním domě. V rámci výstavy si mohou zájemci nechat zdarma posoudit pravost jimi vlastněných děl.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *