Artalk.cz

denní tisk 7. 2. 2018

V Metropolitním muzeu v New Yorku bude v květnu otevřena potencionálně provokativní výstava o soužití módy a církve. Prezentovány budou luxusní zápůjčky přímo z Vatikánu, které budou vystaveny spolu s luxusním zbožím předních módních domů, jakými jsou například Versace nebo Dolce&Gabbana. Více Adam Junek na poslední straně Lidových novin.

Tématem aktuálního vydání časopisu Esprit je móda. Na základě knihy Evy Uchalové z pražského Uměleckoprůmyslového musea o vzniku, slávě i pádu předních českých modelových domů Oldřicha Rosenbauma a Arnoštky Roubíčkové se Martin Váša obšírně věnuje prvorepublikové módě v Československu.

Českobudějovická Galerie současného umění a architektury přichystala výstavu Daniela Pitína. „Výstava nabízí především technicky bravurní, uvolněné malířské gesto. (…) Osobně bych podobné výstavy současné malby, jež „po staru“ nerezignuje na technickou náročnost, v Domě umění s radostí uvítal častěji,“ píše Zdeněk Brdek v recenzi pro jihočeské vydání MfDnes.

Událostech v kultuře na ČT art vyšla pozvánka na výstavu Lucie Koldové prezentující v Galerii Kvalitář své designové výrobky. V další pražské galerii – Černé labuti – zase vystavují současné britské umění.