Artalk.cz

denní tisk 23. 2. 2018

Magdalena Čechlovská se v magazínu ego! Hospodářských novin zabývá Kamilem Lhotákem. Je mu věnována rozsáhlá výstava v Obecním domě, jenž představuje i dosud nevystavená díla. Právě těmto obrazům je v článku věnován největší prostor, často se totiž jedná o stěžejní díla ilustrující Lhotákův vztah k létajícím balonům a autům. Kurátorem výstavy je Jakub Sluka, který je v textu hojně citován.

V Pátku Lidových novin vyšel rozhovor s Vendulou Chalánkovou. „Na jedné straně tato skromná a tichá mladá výtvarnice působí, jako by neuměla do pěti počítat, nosí tenkou dětskou zářivě růžovou šálu a nesměle se usmívá, na té druhé je mistryně společenské kritiky a její dílo srší vtipem i sarkasmem,“ charakterizuje ji Lucie Hášová Truhelková. Mluvilo se o dětství umělkyně, povodních v Troubkách, životě v Brně a dalších tématech.

Rozhovor se sochařem a trenérem Jakubem Flejšarem vyšel v příloze City life pražské MfDnes. „Když se vás někdo zeptá na matematický vzoreček, řeknete mu, že tomu nerozumíte, že nejste na matiku. Umění ale rozumí každý. I ve vztahu k umění by pocity měly být opřené o nějaké znalosti.“ Tématem rozhovoru byl vyjma umění přirozeně sport, který Flejšar svého času dělal profesionálně, dnes trénuje.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *