Artalk.cz

denní tisk 19. 2. 2018

V pražské Ville Pellé vystavuje Vendula Chalánková, která se v posledních letech těší narůstající popularitě: „Při pohledu do aktuální expozice je nicméně zjevné, že jí nárůst popularity neuškodil. V komiksech, malbách a instalacích totiž nevychází vstříc tomu, co se od ní očekává, ale dál se snaží dělat věci tak, aby bavily hlavně ji. To je pro diváka ve výsledku dvojnásobná radost,“ píše Jan H. Vitvar v Respektu.

V Nové galerii v Praze je možné navštívit výstavu Troj: Petr Malina, Ondřej Roubík, Pavel Šmíd představující tvorbu tří malířů pracujících s realistickou podobou lidské postavy. Každého z nich však zajímají jiná témata: „Jeden řeší mezilidské vztahy, druhý pozoruje lidi v běžných situacích a třetí hledá vytrácející se minulost,“ píše Klára Čikarová v Týdnu.

Londýnská aukční síň Christie’s v dražbě nabídne čtyři díla Františka Kupky. Velký zájem českých, ale i zahraničních kupců se očekává zejména u obrazu Série C, III, Élevations, jehož cena by mohla atakovat Kupkovy aukční rekordy. Více v časopise Týden, kde se dozvíte i další informace o českých dílech prodávaných v zahraničí.

V Týdeníku rozhlas láká Radim Kopáč na výstavu Martina Kuriše v Galerii Václava Špály: „Kurišovo dílo ale čerpá sílu ještě z jiného zdroje než jen z obecné i konkrétní kontrastnosti, přítomné v jeho plátnech. Z autenticity. Kuriš maluje, co vidí, maluje svět, ve kterém žije, postavy, které ho obývají.“ V jiném textu týdeníku zase Jaroslav Beránek píše o výstavě Edgara Degase v londýnské Národní galerii.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *