Artalk.cz

Pragovka Art District se otevře studentům a absolventům

Galerie určená pro studenty a absolventy uměleckých škol se otevře příští týden v centru Pragovka Art District ve Vysočanech. To již několik let v bývalém průmyslovém areálu hostí ateliéry mnoha umělců, konají se v něm výstavy i další akce. Nová Pragovka Gallery nebude nabízet díla tamních rezidentů, ale současné umění vzniklé mimo stěny Pragovky, sdělila ČTK za organizátory Lucie Nováčková.

Centrum s názvem Pragovka Art District vzniklo z bývalé budovy ministerstva pošt a telegrafů. Téměř deset let tam mají ateliéry umělci, nyní třeba Anna Hulačová, Dominik Lang, Vladimír Merta, Pasta Oner či Adam Štech. Od roku 2014 umělci společně pořádají nejrůznější akce jako je například Kolben Open. Od února 2017 se starají také o dramaturgii galerie The White Room, určené pro výstavy rezidentů. V úterý 30. ledna se otevře další výstavní prostor.

Pragovka Gallery je podle Nováčkové otevřena širokému spektru profesionálního umění napříč ČR i zahraničím. Primárně však dá přednost současnému mladému českému umění, samostatným výstavám začínajících umělců do sedmi let po škole, uměleckých skupin i ateliérových výstav a kurátorským projektům.

Pragovka Gallery chce být i živým místem, poskytujícím kulturní vyžití pro širokou veřejnost a nabízet sled performancí či programů podle charakteru jednotlivých výstav ve formě přednášek, komentovaných prohlídek a workshopů.

Prvními výstavami bude autorský projekt Jana Boháče a Jonáše Richtera: Silné a slabé karty pro větší prostor – Pragovka Gallery Rear, v němž si autoři pohrávají s pokerovými metaforami. Ve vstupním prostoru, Pragovka Gallery Entry, bude vernisáž výstavy společného projektu Adriana Altmana a Olgy Krykunové s názvem Basic Instinct Special Feat. Prostřednictvím videa, performance a site specific instalace výstava zkoumá rozpadající se hranice tělesné a virtuální existence, uvedla Nováčková.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *