Artalk.cz

denní tisk 19. 1. 2018

Recenzi nové výstavy v Galerii Rudolfinum Domestic Arenas napsala pro Lidové noviny Lenka Lindaurová. Výstava svůj námět čerpá z londýnského projektu The Infinity Mix, v našem prostředí je ale podle Lindaurové „pouhou ochutnávkou“ propracovanějšího konceptu. „V Rudolfinu divákům trochu uniká záměr projektu – možná měl být artikulován jako diskuse k uprchlictví a v tomto směru rozšířen o další, lépe dostupná díla.“ Jednotlivé videoinstalace jsou ale podle hodnocení recenzentky na vysoké úrovni a poskytují přímočaré náhledy do tematických sociálních bublin.

V Brně bude v rámci festivalu Re:publika vystavena Muchova Slovanská epopej, informuje Markéta Dušková v Mladé frontě DNES. „Před dvěma třemi lety se velmi intenzivně jednalo, aby Slovanská epopej byla v Brně, a vznikl komplexní projekt. My teď na jednání navážeme (…). Máme kam plátna umístit, takže víme, že to dokážeme realizovat celkem rychle.“ uvedl kreativní ředitel festivalu Pavel Anděl. Do Brna bude zapůjčena pouze část děl z celého cyklu, druhá část obrazů bude v rámci oslav vzniku republiky vystavena v Praze v Obecním domě.

Michael Polák upozorňuje čtenáře deníku Právo na výstavu Skol!!! v Oblastní galerii v Liberci. Jedná se o výstavu 14 děl z oblasti malby, grafiky i sochařství inspirovaných závodem Jizerská 50. Nápad na vytvoření děl inspirovaných tímto závodem vzešel od novináře Petra Volfa a jeho vnuka Marka Tesaře, mezi zapojenými umělci jsou například Michael Rittstein nebo Jakub Flejšar. Zprávu o zahájení výstavy přinesla i Mladá fronta DNES.

Včerejší vysílání pořadu Události v kultuře přineslo reportáže z výstav Domestic Arenas v Rudolfinu a Paralelní pozdravy od Anny Hulačové a Jany Vojnárové v Galerii NoD a informace o plánované výměně oltáře v kostele Nejsvětějšího srdce Páně v pražských Vinohradech.