Artalk.cz

denní tisk 17. 1. 2018

Mladá fronta DNES upozorňuje na dvě výstavy, shrnuté v projektu Alšovka hostuje v Mariánské. Alšova jihočeská galerie totiž z důvodu rekonstrukce jedné ze svých částí, budějovického Wortnerova domu, dočasně vystavuje v Galerii Mariánská. První výstava je zaměřena na tvorbu trojice malířů, pocházejících z Jihočeského kraje – Františka Romana Dragouna, Václava Rožánka a Romana Kubičky. Druhá je pak souhrnem české figurální psychedelické malby z přelomu 60. a 70. let.

Ivan Blažek v deníku Právo shrnuje, na co se mohou těšit diváci v rámci čtvrtého ročníku festivalu světla Blik Blik, který se odehraje od 16. do 17. 3. v Plzni. „Jako každý rok spolupracujeme s umělci ze zahraničí, letos z Německa, Maďarska, Srbska a Slovenska. Jsme také rádi za rozvíjející se spolupráci s německým festivalem Kronach Leuchte.“ uvedl kurátor festivalu Jiří Sulženko. Dodal, že součástí festivalu bude i videomapping nebo interiérové instalace v kostele na Jiráskově náměstí nebo v prostoru depa.

Včerejší vysílání Událostí v kultuře přineslo informace o nově vzniklé galerii současného českého a slovenského umění Artikle v Brně, výstavě korunovačních klenotů na Pražském hradě a o zapůjčení sochy z výstavy Nervous Trees Krištofa Kintery do nemocnice v Motole.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *