Artalk.cz

denní tisk 16. 1. 2018

Jan Vitinger se v regionální mutaci Mladé fronty DNES věnuje Západočeské galerii v Plzni a Galerii Klatovy / Klenová, respektive rozšiřování jejich sbírek. Západočeská galerie v uplynulém roce přijala novou koncepci tvorby sbírek, v níž hodlá pokračovat i letos – hlavní pozornost bude upřená na doplnění sbírky umění 2. pol. 20. století a současného umění, největší zájem má galerie o díla Zbyňka Sekala a Viktora Karlíka. Galerie Klatovy / Klenová se dlouhodbě orientuje na umění po roce 1950, v letošním roce se chystá na nákup děl Magdaleny Jetelové, Viktora Pivovarova nebo Františka Kyncla.

Pražský dům v Bruselu, původně neorenesanční sídlo movitého bruselského zubaře, je zajímavým místem pro výstavy moderního umění, píše Jana Machalická v Lidových novinách. Na tematických i kolektivních výstavách zde byla představena například díla Stanislava Diviše, Jiřího Davida, Karla Nepraše nebo Jaroslava Róny, či obrazy vzniklé v ateliérech AVU. „Program si skládáme sami, ale konzultujeme ho třeba s paní primátorkou Krnáčovou (…). A samozřejmě sledujeme kulturní scénu v Praze.“ říká vedoucí Pražského domu Lucie Čadilová.

Včerejší vysílání Událostí v kultuře přineslo reportáže o výstavě děl Pavly Malinové v Galerii současné malby v ostravském Divadle Antonína Dvořáka, o probíhající výstavbě sálu pro brněnskou filharmonii a neplatnosti referenda o nahrazení brutalistní Vřídelní kolonády v Karlových Varech replikou litinové kolonády z roku 1879.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *