Artalk.cz

denní tisk 11. 12. 2017

Dílo Františka Pečeného, dlouholetého podnikového výtvarníka a návrháře sklárny Heřmanova Huť, je k vidění v Západočeském muzeu v Plzni. Vystaveny jsou Pečeného návrhy, skici i realizace od 40. do 70. let, kdy vytvořil řadu esteticky výjimečných kusů užitkového skla. Více v plzeňském vydání MfDnes.

Magdalena Čechlovská píše v Hospodářských novinách o výstavě malířky a ilustrátorky Daisy Mrázkové, která probíhá ve Ville Pellé v Praze. „Nedá se říct, jestli jsou to na prvním místě ilustrace, nebo magické příběhy, které si získávají srdce čtenářů už čtyřicet let. Obojí stojí na stejném základě: spojují něco velkého, důležitého s obyčejným a jednoduchým,“ míní Čechlovská.

„K vidění je tu víc než pět stovek prací. Jenže co se zdá monumentální navenek, při bližším ohledání poněkud vadne. Návštěvník si rychle připadá jako v bufetu „all you can eat“. Kdo dává přednost střídmosti před obžerstvím, bude zřejmě v rozpacích,“ charakterizuje výstavu českého impresionismu v Jízdárně Pražského hradu Radim Kopáč v Týdeníku Rozhlas.

Sběratel Jaroslav Kohoutek daroval Museu Kampa řadu děl Jaroslava Vožniaka. Průřez tvorbou tohoto všestranného umělce nabízí galerie do 4. března. O výstavě referuje Jan Šída v Právu.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *