Artalk.cz

denní tisk 6. 12. 2017

Holubice smíření od Josefíny Jonášové byla nově instalována v kostele sv. Jakuba Většího v Prachaticích.  Radek Štěpánek v regionální Mladé frontě DNES připomíná význam tohoto díla a jeho pouť po kostelích v rámci celé republiky. „V tomto uměleckém díle se setkávají významy holubice jako symbolu Ducha svatého i jako symbolu míru a smíření.“ uvedla vedoucí kanceláře Sdružení Ackermann-Gemeinde Lenka Javůrková.

Se změnami, které pro rok 2018 chystá Národní galerie, seznamuje čtenáře Lidových novin Pavel Vokatý. Tradiční Grand Opening ve Veletržním paláci uvede díla Kathariny Grosse a Marie Lassnig, v průběhu sezóny se budou prostřednictvím speciálních akcí připomínat výročí událostí v letech 1918, 1948, 1958 a 1968. Největší změna proběhne v Salmovském paláci, kde expozici klasicismu a romantismu nahradí současné umění ze sbírek nadace Thyssen-Bornemisza Art Contemporary.

Představením programu Národní galerie pro rok 2018 se zabývaly i Události v kultuře. Součástí vysílání z 5. 12. byly dále reportáže o architektce Evě Jiřičné, historii olomoucké synagogy a surrealistickém domě Luba Kristka.

Deník Právo upozorňuje na olomouckou Přehlídku filmové animace a současného umění PAF Olomouc, jejíž 16. ročník bude zahájen ve čtvrtek a skončí v neděli. V rámci festivalu se na více než dvaceti místech v Olomouci, která zahrnují například Galerii XY nebo barokní kapli Konviktu, odehrají nejrůznější performance, výstavy a filmové projekce.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *