Artalk.cz

denní tisk 1. 12. 2017

Magdalena Čechlovská v Hospodářských novinách představuje výstavu Paneland v Moravské galerii. Hlavní prostor je věnován plně vybavenému bytu 3+1, jenž je v galerii prezentován. Sídlištní architektura a bytová kultura je v textu představena spolu s výstavou komplexně, ovšem bez zhodnocení.

Pro magazín ego! Hospodářských novin napsala Magdalena Čechlovská další článek, tentokrát o výstavě Raffaela ve vídeňské Albertině. „Bez ohledu na to, jak precizní pohled na dílo starého mistra nabídnou odborníci, největší požitek stejně působí, když se divák setká „tváří v tvář“ s originálem.“ K vidění je vyjma téměř dvou desítek maleb i řada kresebných skic.

Ve stejném magazínu láká Tereza Koucká na nejbližší aukce uměleckých děl. Ke koupi bude především české umění 20. století.

V Lounech se chystají na netradiční obnovu opony Zdeňka Sýkory, který se ve městě narodil a tvořil. Originál na železe malované opony zmizel při rekonstrukci divadla po roce 2000, architekt Josef Pleskot a Lenka Sýkorová chtějí oponu překlopit do přilehlé plochy náměstíčka. Nyní se složitě hledají finance. Více Petr Volf v magazínu ego! HN.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *