Artalk.cz

denní tisk 30. 11. 2017

Pardubický kraj vážně uvažuje o zakoupení části Automatických mlýnů od architekta Lukáše Smetany. Kraj by sem rád přestěhoval Východočeskou galerii, která má nyní prostory v domu U Jonáše a v zámku. Podmínkou prodeje od majitele je jeho souhlas s plánovanou podobou galerie. Uvažuje se o mostku přes řeku ústícím přímo do výstavních prostor. Již existuje vizualizace Petra Všetečky. Více v pardubické MfDnes.

Jiří Peňás napsal do Týdeníku Echo text o výstavě Ferdinand II. Tyrolský probíhající ve Valdštejnské jízdárně. Představuje osobnost vladaře, jeho dobu a sbírky v Innsbrucku. „Výstava ve Valdštejnské jízdárně ho důstojně připomíná a pro toho, kdo má tyto věci rád, je pravým potěšením.“

V českobudějovické Galerii Hrozen vystavuje grafik a ilustrátor Václav Johanus. „U všech vystavených děl je třeba ocenit vysokou úroveň řemeslného zpracování. Pokud má totiž jakýkoli vizuální obraz evokovat v naší mysli sen, musí disponovat výraznou estetickou naléhavostí,“ vyzdvihuje klady výstavy Jan Šída v Právu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *