Artalk.cz

denní tisk 28. 11. 2017

„Nedělním „Chalupeckým“ se Kohout zařadil do skupiny konceptualistů, k nimž porota cen v posledních letech inklinuje. S výjimkou malíře Vladimíra Houdka v roce 2012 si pro ocenění vždy přišli autoři a autorky videí, objektů nebo instalací. Tak je tomu i v Kohoutově případě,“ glosuje ocenění Martina Kohouta Cenou Jindřicha Chalupeckého Pavel Vokatý v Lidových novinách.

K CJCH se jako k hlavní zprávě dne vrací rovněž Události v kultuře na ČT art.

V Hospodářských novinách vyšla zvláštní příloha o České ceně za architekturu, jejíž druhý ročník pořádá Česká komora architektů. Včera bylo totiž ocenění, vybrané z takřka 250 přihlášených, předáno Radku Květovi a Pavlu Pijáčkovi za realizaci Archeoparku Pavlov. V příloze jsou představeni všichni finalisté texty i fotografiemi.

Jiří Machalický se v Lidových novinách věnuje výstavě obrazů Richarda Konvičky v Galerii Ztichlá klika v Praze. Představeny jsou jeho raná díla: „Zdaleka ne každý se při takové vlastně vzpomínkové výstavě přesvědčí, že jeho tvorba, stará skoro čtyři desetiletí, působí pořád svěžím dojmem a že je přesvědčivým vyjádřením doby, ve které vznikla.“

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *