Artalk.cz

denní tisk 27. 11. 2017

Vlastní text o vítězi Ceny Jindřicha Chalupeckého stihly vydat pouze Hospodářské noviny. Vítězný krátký film Slides Martina Kohouta je dle Magdaleny Čechlovské „spíš krátkým filmem s dobrou postprodukcí a silnou atmosférou než uměleckým videem.“ Cenu diváků získal Richard Loskot.

Ceně se přirozeně věnovaly včerejší Události v kultuře na ČT art, která slavnostní vyhlášení z brněnského kina Scala živě přenášela.

Galerie výtvarného umění v Havlíčkově Brodě připravuje na příští podzim výstavu 40 vedut Jana Antonína Venuta v Rakouské národní knihovně. Pohledy na česká města, hrady a zámky vznikly v 18. a 19. století a nikdy nebyly vystaveny. V souvislosti s výstavou bude galerie modernizována, vyjde rovněž katalog všech Venutových vedut. Více v regionální MfDnes.

Anna Vacková píše v deníku E15 o pobočce Louvre v Abú Zabí. Mezinárodní dohoda na dvacet let umožňuje vystavovat v Emirátech díla z francouzských sbírek, ale i budovat sbírku novou přímo v Abú Zabí. Článek se věnuje dalším plánům emirátu, turismu v zemi a snaze vymanit se ze závislosti na těžbě a zpracování ropy.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *