Artalk.cz

denní tisk 22. 11. 2017

V novém vydání časopisu A2 vychází článek Heleny Doudové, věnovaný výstavě Frau Architekt v muzeu architektury ve Frankfurtu nad Mohanem. Výstava prezentuje život a dílo dvaadvaceti nejvýznamnějších německých architektek posledních sta let, náhled do současné praxe pak nabídlo sympozium Jeanne D’Arch. „Je zřejmé, že většina mluvčích sympozia přistupovala k explicitně feministickým pozicím zdrženlivě (…). Identita jedince představuje komplexní mozaiku, a proto by při posuzování architektonické tvorby neměl dominovat genderový aspekt.“ píše Doudová.

Pardubický zámek čeká v následujících šesti až sedmi letech rozsáhlá rekonstrukce. Ke spolupráci na projektu byli přizváni architekti Josef Pleskot, Ladislav Lábus a Petr Všetečka. Podle jejich návrhů proběhne přestavba zámku na pernštejnskou rezidenci, vznikne návštěvnické centrum a nové výstavní prostory. Východočeská galerie, která v současnosti sídlí v areálu zámku, bude přesunuta do nových prostor v Gočárových mlýnech. Informace přinesli Stanislava Králová v Mladé frontě DNES a Zdeněk Seiner v deníku Právo.

Mladá fronta DNES informuje o novém projektu BunkerKauf, kterým Ondřej Bělica navazuje na kontroverzní projekt BunkerKunst. V rámci předešlého projektu zasáhl do stavby řopíku a rozřízl jej diamantovým lanem, v rámci nového projektu chce nechat rozhodnutí o osudu řopíku na lidech, kteří mu přispějí na jeho koupi. „Bude na lidech, jestli bunkr budou chtít opravit, nebo s ním udělat něco jiného. Jedna z variant je proměnit jej v umělecké dílo.“

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *