Artalk.cz

denní tisk 20. 11. 2017

Jan H. Vitvar pro nové vydání časopisu Respekt sepsal nekrolog nedávno zesnulého Jana Steklíka. Připomíná v něm zejména Křižovnickou školu čistého humoru bez vtipu, recesistické kulturní sdružení vytvořené kolem Steklíka a Karla Nepraše. „…místo snahy o změnu si „jen“ hledali ostrůvek nezávislosti, který jim poskytla právě hospoda a život zcela mimo oficiální galerijní a vůbec kulturní provoz.“ píše Vitvar.

Informaci o odhalení pomníku Františka Kupky ve francouzském městě Puteaux přinesl Jan Šída v deníku Právo. Letos uplynulo 60 let od Kupkova úmrtí a v rámci tohoto výročí mu byly letos odhaleny dvě busty – první v rodném Opočně a druhá nyní v Puteaux, kde zemřel. Autorem obou bust je sochař Jan B. K. Valach.

Radim Kopáč v novém vydání Týdeníku Rozhlas zrecenzoval výstavu Michaela Rittsteina v Galerii Václava Špály Kurzy začínají na podzim. Podle Kopáče je Rittstein vždy „sázkou na jistotu“, což potvrzuje i hodnocená výstava. „Na Rittsteinovi udivuje jako na málokom druhém v současné české malbě, a možná i ve zdejším výtvarném projevu vůbec, z kolika úhlů a v kolika různých podáních je čitelný – a vždycky jinak.“

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *