Artalk.cz

denní tisk 14. 11. 2017

„Marchuk je známý tím, že u maleb kombinuje různé výtvarné styly. Návštěvníci tak po zhlédnutí maleb ukrajinského tvůrce často nevěří, že je namaloval tentýž autor,“ charakterizuje tvorbu ukrajinského malíře Ivana Marchuka Michal Šťastný v regionálním Právu. Umělec vystavuje v Paláci šlechtičen Moravského zemského muzea.

Zemřel ústeckoorlický rodák malíř a kreslíř Jan Steklík. Tvořil od 60. let zejména jako kreslíř a kolážista i autor konceptuálně laděných akcí. Zároveň působil jako předseda Křížovnické školy čistého humoru bez vtipu sdružující umělce a další intelektuály. Nekrolog pro pardubickou MfDnes napsal Jaroslav Hubený.

V newyorské aukční síni Christie’s bude dražen Kristus Spasitel od Leonarda da Vinciho, tedy roku 2011 nově připsaná malba. Předpokládá se, že deska bude vydražena za více jak 2 miliardy korun, čímž by se stala nejdražším dílem starého umění prodaným v aukci. O díle podrobněji referuje Magdalena Čechlovská v Hospodářských novinách.

V časopise Reportér vyšel rozhovor s Pasta Onerem, ptal se Tomáš Poláček. Mluvilo se o jeho dětství, cestování, které ho ovlivnilo, ale i o slávě a možnostech současného umění: „Brzy jsem pochopil, že chci coby Pasta vytvořit uměleckou značku, což vyžaduje to, abych svoji kreativitu řídil, abych si ji dokonce manažeroval, což je další skoro zakázané slovo, ale podle mě důležité a namístě.“

V hlavní relaci Událostí na ČT byla představena nejnovější výstava Teodora Pištěka otevřená v Galerii Sklenář.

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *