Artalk.cz

denní tisk 10. 11. 2017

Otevřením stálé expozice užitého umění a uměleckého řemesla zakončilo Západočeské muzeum v Plzni celkovou revitalizaci, informuje Barbora Němcová v Mladé frontě DNES. V minulosti již podobná expozice v muzeu byla, byla ale zrušena v roce 1981. Nyní jsou exponátům vyhrazeny secesní sály ve vrchním patře budovy. „Expozice by se měla obměňovat, některé exponáty ani nemohou být vystaveny trvale.“ říká Jan Mergl, autor koncepce expozice.

Magdalena Čechlovská v Hospodářských novinách upozorňuje na dvě novinky spojené s Emilem Fillou – u nakladatelství Argo vychází Fillova obsáhlá monografie s názvem Muž s hořící hlavou a stejnojmenná výstava bude až do 11. února k vidění v Museu Kampa. Autorem knihy i kurátorem výstavy je Karel Srp.

Prašná brána se v roce 2018 dočká rekonstrukce, informuje Lucie Fialová pro deník Právo. Před zahájením opravných prací proběhne v exteriérech i interiérech brány průzkum metodou fotogrammetrie. „Je to metoda, která z velkého množství fotografií pořízených klasickou digitální zrcadlovkou umožní sestrojit trojrozměrný model povrchu.“ uvedl geodet Jiří Vidman. Průzkum bude trvat zhruba 6 měsíců, obnova pláště brány je proto naplánována na podzim příštího roku.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *