Artalk.cz

denní tisk 4. 11. 2017

V jihočeské vydání MfDnes nabízí Petr Kubát rekapitulaci návštěvnické sezóny jihočeských hradů a zámků ve správě Národního památkového ústavu. Letošek náštěvností překonal loňský rekordní rok, Český Krumlov již je na horní hranici únosnosti a zdejší kastelán uvažuje o zpoplatnění vstupu do areálu. V článku je možné dozvědět se o nových expozicích i plánech na další sezónu.

V Lidových novinách vyšel rozhovor s ředitelem DOXu Leošem Válkou. Mluvilo se zejména o nevyužitém potenciálu Prahy která by kulturní nabídkou měla konkurovat Vídni. Problém je zejména chybějící kulturní strategie hlavního města. Magistrátní komise hodnotící dotační projekty by neměly být arbitry vkusu, ale podporovateli různorodosti.

Zbyněk Petráček se v Lidových novinách věnuje Šrobárově sbírce vystavené v Národním zemědělském muzeu: „Kolekce podobné kvality, rozsahu a úplnosti by neměla zmizet ze světa či uniknout pozornosti odpovědných lidí. Ale výstava Šrobárovy sbírky i její příběh ukazují, že možné je v podstatě leccos.“

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *