Artalk.cz

denní tisk 31. 10. 2017

V Galerii Futura je k vidění výstava Ripple Effect (Dominový efekt), kterou v rámci doprovodného programu k Ceně Jindřicha Chalupeckého připravily Karina Kottová a Fatos Üstek. „Není snadné najít jednotící téma, které by spojovalo umělce přicházející z různých kultur, vycházející z odlišných tradic, z rozdílných způsobů myšlení, ale v tomto případě se zdá, že kurátorky i umělci našli společnou řeč,“ píše Jiří Machalický v Lidových novinách.

Zastupitelstvo Prahy 1 dnes bude jednat o ateliéru a zahradě Hany Wichterlové, které původně chtělo zrenovovat případně zbourat. Opozice by ráda celku přiřkla kulturní hodnoty, které snad budou potvrzeny prohlášením za kulturní památku (Ministerstvo kultury doposud nerozhodlo). V místě by práce sochařky chtěla prezentovat Galerie hl. m. Prahy. Více v regionálním Právu.

„Podstatou jeho tvorby je přeměna předmětu, často už nepotřebného a vyhozeného, na umělecký objekt tím, že si všimne jeho estetické zajímavosti a posléze ho zasadí do zcela odlišného vizuálního kontextu,“ charakterzuje Jan Šída v Právu tvorbu Milana Beránka, jehož díla vystavuje Arthouse Hejtmánek.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *