Artalk.cz

denní tisk 24. 10. 2017

Recenzi Jana Šídy na výstavu Protiklady publikoval deník Právo. Výstava Galerie Miro se nachází v prostorách bývalého kostela svatého Rocha a skládá se z děl s duchovní i světskou tematikou. Šída chválí výběr prostoru, který celou protikladnost výstavy akcentuje, i práci s ním – například umístění obrazu Madony do prostoru, kde dříve visel oltářní obraz.

V Muzeu moderního umění v Olomouci byla zahájena výstava děl Jozefa Jankoviče, informuje Vlasta Hradilová v deníku Právo. Výstava nese název Plynutí času a navazuje na výstavu v Galerii města Bratislavy, zachycuje zejména díla z období 60.–aWĚQ70. let. Koncepci pomáhal vytvářet sám Jankovič před svým náhlým úmrtím letos v červnu.

Praha 8 plánuje v rámci oprav Negrelliho viaduktu zřídit v prostoru oblouků galerie, kavárny a obchody se zachováním co největšího množství zeleně, píše Lucie Fialová v deníku Právo. Viadukt pochází z poloviny 19. století a od 50. let století minulého byly jeho oblouky využívány jako sklady nebo odstavné parkoviště.

Jaroslav Paclík pro Mladou frontu DNES připravil rozhovor s americkým architektem Henrym Hansonem. Hanson vedl mezinárodní tým studentů, který připravil plán na revitalizaci náměstí v Jihlavě. Právě o společné práci a jejích výsledcích rozhovor pojednává. „Všichni se shodli, že ta plocha (náměstí) by pak byla mnohem větší a příliš velká pro veřejný prostor. (…) Takže podtrženo sečteno: ať už Prior, nějaká zrenovovaná stavba, nebo něco jiného tam prostě musí být.“

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *