Artalk.cz

denní tisk 10. 10. 2017

Mladá fronta DNES přináší rozhovor Zuzany Brandové s Vladimirem 518. Rozhovor se týká hlavně před nedávnem skončené výstavy Kmeny 90 a bouřlivých reakcí na růžový tank Davida Černého. „…zjistil jsem, že je to pořád živá věc, že situace kolem tanku není vůbec uzavřená a pořád žije, což je vlastně skvělé, protože přesně takhle by mělo umělecké dílo fungovat.“

Otázkou přebujelosti a nejednotnosti výstavby pomníků v pražských ulicích se zabývá článek Benedikta Lederera v Mladé frontě DNES. Většina uměleckých děl, umístěných v Praze do ulic za posledních 20 let, byly pomníky, které podle Lederera byly především prostředkem nárůstu popularity městských zastupitelů. Zmiňuje proto protikladnost tří nových pomníků – čtvrtý pomník Milady Horákové na Albertově a přírodní pomníky v Praze 6 – na nichž ukazuje klady i nešvary současných soch ve veřejném prostoru.

Jan Šída upozorňuje čtenáře deníku Právo na výstavu Putování do pohádky a zase zpátky v pardubickém Domě u Jonáše. Výstava představuje české autory pohádkových výtvarných děl, například Karla Frantu, Jiřího Trnku nebo Jaroslava Panušku. Právě zařazením děl Jaroslava Panušky výstava překračuje rámec tradiční idylické pohádky směrem k expresi.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *