Artalk.cz

10. 10. 2017 / OFFCITY ARCHITEKTI: MAK! / Mobilní architektonická kancelář

OFFCITY ARCHITEKTI: MAK! / Mobilní architektonická kancelář / Divadlo 29 / Pardubice / 10. 10. 2017 od 19h

mak

OFFCITY ARCHITEKTI. Architektonické intervence

MAK! / Mobilní architektonická kancelář

úterý 10. října 2017 od 19.00 v Divadle 29 / Sv. Anežky České 29, Pardubice

V rámci letošního cyklu přednášek Offcity architekti každý měsíc představujeme projekty a osobnosti, které stojí za zajímavými architektonickými intervencemi do veřejného prostoru. Jejich autoři, ať už jednotlivci, architektonická studia, výtvarníci či spolky a neformální sdružení, se jejich prostřednictvím snaží klást otázky a pokouší se reagovat na aktuální témata spjatá s veřejným prostorem.

Mobilní architektonická kancelář (MAK!) je architektonicko-urbanistický interdisciplinární projekt tvořený architekty Kateřinou Vídenovou a Adamem Wlazelem, kteří se společně zabývají především venkovem a městskou periferií. V roce 2013 přestavěli obytný karavan na mobilní architektonickou kancelář, s níž od té doby křižují zapadlé kouty České republiky. Během cestování vytvářejí projekty, povídají si s místními lidmi o architektuře a designu, organizují akce, staví instalace nebo drobné stavby, pátrají po nových definicích profese architekta.

Adam a Kateřina jsou dále spoluzakladateli pražské iniciativy „Letná sobě!“, pořádají komunitní architektonické workshopy a navrhují vlastní projekty. Adam studoval architekturu na ČVUT a AVU v Praze. Půl roku strávil na rezidenci v Londýně, kde pracoval pro Evu Jiřičnou po tom, co vyhrál soutěž Best Architecture Diploma 2012. V letech 2006-2013 spolupracoval s Ivan Kroupa Architects. Kateřina vystudovala architekturu na ČVUT a fotografii na VŠUP v Praze, což doplnila dvouletou stáží v Itálii na Politecnico di Milano a v USA na Kansas State University. V letech 2009-2011 působila jako asistentka profesora na VŠUP spolu s Raumalabor Berlin architects.

Pořádá Offcity z.s. ve spolupráci s Divadlem 29 v rámci projektu OFFCITY 2017. Tento projekt je realizován za podpory Ministerstva kultury ČR, statutárního města Pardubice a Nadace české architektury.

Vstupné: 50 Kč

OFFCITY 2017. Tento projekt je realizován za podpory Ministerstva kultury ČR, statutárního města Pardubice a Nadace české architektury.

www.offcity.cz / www.divadlo29.cz / www.m-a-k.eu

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *