Artalk.cz

denní tisk 5. 10. 2017

V pražské Trafo Gallery vystavuje jeden z jejích zakladatelů, Michal Cimala. Rozhovor s umělcem připravila pro časopis Instinkt Klára Čikarová. „Na výstavě Trash Time je poprvé možné vidět celý můj svět na jednom místě. Potkávají se tu tři rozdílné okruhy mé tvorby – sochy, obrazy stříkané přes šablony a koláže s lentikulárním tiskem, tedy obrázky složené ze dvou nebo tří fotografií, které se do sebe proměňují.“

„Černá barva nemusí být spojena jen s temnotou a dekadencí, ale nabízí i prostor pro vtip a ironii. V pražské Nové galerii to ukazuje skupinová výstava Pinturas Negras, která se zamýšlí nad využitím černé v současném malířství,“ uvádí svůj další článek v Instinktu Čikarová.

V Tančícím domě začala výstava Křehká krása skla, kterou pořádá aukční dům Dorotheum. Jsou k vidění jak díla československých klasiků (Brychtová, Libenský, Roubíček), tak současných tvůrců (Cigler, Hlava, Vízner). Více informací je v textu Jana Šídy v deníku Právo.

Druhým Šídovým článkem v Právu je zhodnocení výstavy autodidakta Zdeňka Koška v Muzeu města Ústí nad Labem. „Sice čerpal z klasických malířských vzorů, ale díky svému originálnímu vidění (podpořenému i psychickými problémy) posunul vlastní výtvarné výrazivo do dalších dimenzí.“ Svoji tvorbu často srovnával s van Goghem, za jehož následovatele se považoval.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *