Artalk.cz

11. 10. 2017 / Křest knihy Nezávislé kurátorství ve volném čase

Křest knihy Nezávislé kurátorství ve volném čase / knihkupectví ArtMap / Praha / 11. 10. 2017 v 18h

pozvanka-Kniha

Křest knihy Nezávislé kurátorství ve volném čase

Zajímá vás, jak fungují nezávislí kurátoři a umělci-kurátoři v Čechách a na Slovensku? Jak je možné mít galerii v chladničce, nebo v peněžence? Kritička a kurátorka současného výtvarného umění Lenka Sýkorová to objasní při představení své nové knihy.

Křest a prezentace publikace Nezávislé kurátorství ve volném čase proběhne 11.10. v pražském knihkupectví ArtMap od 18.hod.!!!
Před ním se můžou děti těšit na doprovodný workshop Kateřiny Dobroslavy Drahošové od 15:30.

„Publikace NEZÁVISLÉ KURÁTORSTVÍ ve volném čase: nezávislý kurátor a umělec-kurátor na české vizuální scéně 2000–2016 přináší pohled na rozvoj profese kurátora v České republice. Cílovou skupinou čtenářů jsou studenti vysokých škol se zaměřením na dějiny umění, kurátorství a vizuální umění a nejen odborná veřejnost. Cílem textu je dokumentovat projevy kurátorství definované pojmy: nezávislý kurátor a umělec-kurátor s důrazem na experiment, a pojmem nezávislá galerie vedená v intencích laboratoře současného vizuálního umění. Jsou mapovány dílčí kurátorské aktivity s přihlédnutím k vytyčeným pojmům. Smyslem je zachytit časově pomíjivé projevy české vizuální scény s důrazem na jejich komunitní charakter a dokázat, že se v nedávné historii etablovaly do oficiálních struktur české a potažmo slovenské vizuální kultury.“

Více na:
http://artycok.tv/39033/situace-68
http://www.actiongalleries.info/galerie.php

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *