Artalk.cz

denní tisk 30. 9. 2017

Jak probíhala digitalizace Muchovy Slovanské epopeje přibližuje čtenářům Mladé fronty DNES Robert Oppelt. Postaral se o ni fotograf Jan W. Drnek poté, co byl osloven nakladatelstvím Albatros, jestli by neměl nápad na knihu o umění. Shodou okolností se epopej tou dobou připravovala na přesun do Japonska. „Napadlo mě, že by bylo dobré, kdyby měla kopii, zálohu, pro jistotu, kdyby třeba náhodou došlo k nějakému poškození…“ uvedl Oppelt.

V Brně nedávno proběhla konference Plán pro Brno, pořádaná ve spolupráci s Galerií architektury a Kanceláří městského architekta. Jejím účastníkem byl i urbanista Yuval Fogelson, který Brno po urbanistické stránce zhodnotil v rozhovoru s Dominikou Hromkovou v Mladé frontě DNES.

Podzim bude v Praze patřit designu, píše Karolína Krupková v Lidových novinách. Budou zahájeny festivaly Mint, Dyzajn market a Designblok. Poslední jmenovaný festival zažije vůbec nejrušnější ročník – nabídne rekordních 304 tvůrců z 20 zemí světa. Jeho ústředním tématem je jídlo a organizátoři očekávají návštěvnost kolem 50 000 lidí.

Pavel Vokatý pro Lidové noviny oslovil ředitele Galerie Rudolfinum Petra Nedomu, výtvarnou teoretičku Lenku Lindaurovou, historika umění Jiřího Machalického, umělce Jiřího Davida a kurátora Karla Císaře, aby v rozhovoru zhodnotili výstavu Nervous Trees Krištofa Kintery. Rozhovor se ale spíše než ke Kinterově výstavě stočil k debatě o české kulturní politice a pozici Rudolfina, v níž každý z oslovených zastával odlišný postoj.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *