Artalk.cz

denní tisk 11. 9. 2017

Nové vydání časopisu Respekt přináší recenzi Jana H. Vitvara na výstavu Krištofa Kintery Nervous Trees v Galerii Rudolfinum. Jako první Kinterova výstava nabízí náhled do umělcova tvůrčího procesu a díky Nadačnímu fondu Avast je přístupná zdarma. „Dostat se do konvenčního prostoru galerie odkazující honosnou podobou do hlubin 19. století a vlastním dílem ji během pouhého měsíce proměnit v nepřehledný organismus tak typický pro těkavé 21. století, to je gesto, jaké tu ještě nebylo.“ vyzdvihuje Vitvar.

Ilona Zelníčková v Mladé frontě DNES informuje o nové zóně pro umění 8smička, která v současné době vzniká v bývalé továrně na sukno v Humpolci. Plán autorů je skutečně ambiciózní – kromě pořádání výstav současného českého umění, kurzů pro školy i širokou veřejnost a filmových projekcí bude součástí areálu i kavárna, knihkupectví a herní modul. „Humpolecká lokace není handicap. (…) 8smička by se mohla stát zastávkou pro unavené řidiče na 88. kilometru na D1, místem pro kontakt s uměním na běžné cestě z bodu A do bodu B.“ uvedla Marcela Straková.

V novém vydání časopisu Týden vychází rozhovor Kláry Čikarové s malířem a textařem Lubomírem Typltem. Rozhovor se zaměřuje na Typltovy výstavy a výběr námětů pro jeho díla. „Vždycky jsem chtěl malovat obrazy, se kterými bude mít divák problém, šlo mi o výpověď a komerční úspěch mě nikdy nezajímal. První obrazy oběšených koček byly vysloveně proti komercializaci – tohle nikdo nemohl chtít sbírat ani mít doma pověšené.“

Petr Veselý v Týdeníku Rozhlas upozorňuje na pět pokračování série Osudy, které budou věnovány sběrateli Richardu Adamovi. Sérii vysílá ČRo Vltava, první díl zazní v éteru v pondělí 18. 9. v 11:30.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *