Artalk.cz

denní tisk 7. 9. 2017

Petr Kubát napsal pro jihočeskou MfDnes nekrolog sochaře Milana Doubravy, který zemřel v pátek ve věku 70 let. Článek obsahuje především vzpomínky jihočeských osobností na svérázného umělce, představuje však i jeho tvorbu. Ta je charakteristická snahou o soulad s krajinou, ve které je umístěna.

V pražské Galerii Mánes probíhá výstava SKOL!!!, na níž 12 českých umělců a umělkyň reagují na lyžařskou soutěž Jizerská 50. V rámci vystavených 50 děl se představují například David Vávra, Michal Rittstein, Jakub Flejšar nebo Roman Franta. Autorem projektu je Marek Tesař, jeden z organizátorů závodu. Více ve středočeské a pražské MfDnes.

Výstavě se věnuje i Marek Gregor v Reflexu, který připomíná, že od ledna bude reprízována v Oblastní galerii Liberec.

V Lidových novinách (rubrika Ekonomika) vyšel rozhovor s někdejším ředitelem Národní galerie Vladimírem Röslem. Ten nyní působí jako privátní bankéř UniCredit Bank zaměřený na nákup výtvarného umění. „Obecná poučka by zněla: kupujte si jen to, co se vám líbí. Raději se na dílo zajděte třikrát čtyřikrát podívat, abyste si uvědomili, jestli se na ně vůbec budete chtít doma dívat dalších deset let. Vždy se snažíme, aby naši klienti kupovali umění jako sběratelé, ne nutně jenom jako investoři,“ říká Rösel.

Podobně jako jiná média prostřednictvím krátkých zpráv, se i Události v kultuře na ČT art věnují výstavě Krištofa Kintery v Galerii Rudolfinum. Součástí včerejšího vysílání byl rovněž rozhovor s umělcem.

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *