Artalk.cz

TZ: Michal Cimala

Michal Cimala / Trash Time (Don´t Run!) / kurátor: Petr Vaňous / Trafo Gallery / Praha / 15. 9. – 5. 11. 2017

image001

Michal Cimala: Trash Time (Don´t Run!)

15. 9. – 5. 11. 2017

kurátor: Petr Vaňous

Vernisáž 14. září od 19.00

Hudební doprovod DJ Bidlo

Michal Cimala (nar. 1975) patří mezi autory propojené bezprostředně se svou dobou. V sochařské a malířské práci tematizuje nadšení i úzkosti ze současnosti, která je předobrazem nejisté budoucnosti. Ta může být očima Cimaly čímkoliv mezi progresivním technologickým zázrakem, lidskou apokalypsou a vyprahlou pustinou. Umění a celá kultura jsou, zdá se napadeny jakýmsi rozkladným virem, který umrtvuje živé a zživotňuje anorganické. Ožívají tu robotická těla, antropomorfní stroje, fantomatické vzpomínky na budoucnost. Skutečný lidský rozměr se ale z imitačního systému vytrácí. Kultura se transformuje v technologickou reprodukční mašinérii zahlcující svět odpadem, kterým se stávají dějiny samotného únavného reprodukování.

Trafo Gallery výstavou Trash Time (Don´t Run!) zpřítomňuje příčný řez současnou tvorbou Michala Cimaly. Je sondou do času, před kterým se neutíká, protože není kam. Trash Time Vás očekává! Těší se na další dočasné vítěze a především na nekonečnou řadu obětí, které jsou v zajetí omylu, že rozumem přechytračili svůj vlastní osud.

Doprovodný program výstavy:

Komentovaná prohlídka s Michalem Cimalou a Petrem Vaňousem proběhne ve čtvrtek 19. října od 17 hod.
Křest stejnojmenného dvojjazyčného katalogu k výstavě zahájíme 26. října v 19 hod.

Děkujeme partnerům výstavy: Ministerstvo kultury ČR, Art District 7, BU2R Budweiser Urban Projects, Státní fond kultury ČR, 5semen.cz, ChilliMafia, Koncern, Open Idea, Radio 1, Phatbeatz, Protisedi.cz, Artmapa

Trafo Gallery, Hala 14, Pražská tržnice, Bubenské nábřeží 306/13, Praha 7, tram. 1, 12, 14, 25, metro Vltavská (300 m), otevřeno st-ne 15-19 hod., so 10-19 hod.

www.trafogallery.cz, https://www.facebook.com/trafogalerie

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *