Artalk.cz

2. 8. 2017 / Miloš Šejn: Jak vysvětlit obrazy meziprostoru neviditelného

Miloš Šejn: Jak vysvětlit obrazy meziprostoru neviditelného / SODA gallery Bratislava / 2. augusta 2017 o 19:00 h

unnamed

Srdešne Vás pozývame na event a intervenciu do expozície Viktora Fučeka

Miloš Šejn

Jak vysvětlit obrazy meziprostoru neviditelného

2. augusta 2017 o 19.00, SODA gallery Bratislava

Miloš Šejn (1947) pracuje v oblastech vizuálního umění, performance, zabývá se problematikou vnímání v nejširším slova smyslu, spolupracuje s architekty, hudebníky, tanečníky, herci. Pravidelně vystavuje u nás i v zahraničí, věnuje se kurátorské práci, přednáší ve spolupráci se státními i soukromými galeriemi a institucemi.
V současné době je vedoucím Mezioborového mezinárodního projektu Bohemiae Rosa (založen roku 1992) propojujícím umělecké a vědecké přístupy ke světu v nových podobách myšlení a výrazu.
Reprezentoval úspěšně Českou republiku několikrát v zahraničí v rámci nejprestižnějších mezinárodních přehlídek současného umění, poprvé roku 1989 v MoMA v New Yorku, Here and There: Travels. Na 54. bienále současného umění v Benátkách v roce 2013 se představil samostatným projektem IL SORRISO DEL LEONE, putujícím od Palazzo Grassi – Punta della Dogana, přes Galleria Giorgio Franchetti alla Ca‘ d’Oro po Basiliku di Santa Maria Assunta v Torcellu.

Miloš Šejn získal řadu grantů, např. COLORUM NATURAE VARIETAS / Centrum současného umění v Praze a C3 – Centre for Culture and Communication v Budapešti 1999, dalšími granty se podílel na založení Laboratoře digitálních technologií na Akademii výtvarných umění v Praze, kde působil v letech 1990–2011.
Od roku 1982 jsou jeho práce součástí Sbírek moderního a současného umění Národní galerie v Praze a Moravské galerie v Brně. Dalšími díly je zastoupen v řadě státních i soukromých sbírek u nás a v zahraničí.
www.sejn.cz

Můj event a trvalá intervence do expozice Viktora Fučeka by měla být velmi volnou parafrází kultovní akce Josepha Boyse z roku 1965, tentokrát vymezena názvem “Jak vysvětlit obrazy meziprostoru neviditelného”. Po akci může následovat diskuse.


Z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia / Supported using public funding by Slovak Arts Council

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *