Artalk.cz

denní tisk 29. 6. 2017

Uvnitř oltáře farního kostela v Jindřichově Hradci byly nalezeny tři, s nejvyšší pravděpodobností, pozdně gotické sochy ze sousoší Olivetské hory. Datování pomůže například dendrochronologie, po zrestaurování by sochy mohly být zapůjčeny do AJG. Pokud by se potvrdilo jejich středověké stáří, byl by to unikátní objev. Více v regionálním Právu.

Marek Gregor připravil pro Reflex rozhovor se sochařem Jaroslavem Rónou. Mluvilo se o politice, historii, architektuře doby socialismu, Slavonicích, kinech, ale i Rónových sochách. „Trochu se (…) stydím, že se více neangažuju proti něčemu, co pomalu narůstá a mohlo by to být velmi negativní a nebezpečné pro naši společnost. Myslím tím xenofobii a izolacionismus.“

V teplickém parku vzniká pomník místního rodáka Julia Payera, kartografa, polárníka a malíře. Autorem bronzové busty přístupné schodištěm v pyramidě je Jan Koblasa. „Prosazovali jsme architektonickou soutěž, přes radu města by ale neprošla, a proto jsme navrhli světové jméno, navíc spojené s Teplicemi. Reakce pana profesora byla od počátku vstřícná,“ poznamenal zastupitel za Volbu Jakub Mráček. Více v severočeské MfDnes.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *