Artalk.cz

denní tisk 17. 6. 2017

Jan Pešek v Mladé frontě DNES informuje o plánovaném odinstalování sochy V-myšlení od Michala Trpáka před libereckou radnicí. Před radnicí se sochy pravidelně střídají do roku 2015, nová plastika bude z ateliéru Petra Zubka a instalována bude příští týden. Liberečtí zastupitelé po špatných zkušenostech z předchozích let vybrali sochu z laminátu a kovu, tedy odolnějších materiálů – sochy před radnicí jsou totiž často poškozovány vandaly.

V Trutnově byla zahájena venkovní výstava Sochy ve městě, informuje Tomáš Plecháč v Mladě frontě DNES. Její součástí je i největší instalace v historii výstavy, jedenáct metrů vysoká Rozhledna Čestmíra Suška, vyrobená ze staré cisterny. Další, menší cisterna, tentokrát přeměněná v kavárnu, byla v rámci výstavy umístěna na Dolní promenádu.

V Magazínu Práva přibližuje Kateřina Farná příběh sošky Padlý astronaut Paula van Hoeydoncka. Jedná se o sošku, kterou při čtvrtém lidském přistání na Měsíci umístil velitel Apolla 15 do prachu v kráteru Hadley Rille spolu s pamětní plaketou se jmény astronautů, kteří zemřeli při letu do vesmíru nebo přípravě na něj.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *