Artalk.cz

denní tisk 9. 6. 2017

Vladimír Klepáč v deníku Právo přibližuje význam soch, které jsou součastí nově zahájeného Sochy v ulicích – Brno Art Open. Zastřešujícím tématem je Ghoetem inspirované „báseň i pravda“. Podle kurátorů Tomáše Knoflíčka a Libora Novotného je totiž jedním z největších paradoxů dnešního světa rozporuplný přístup k pravdě, za kterou lidé považují potvrzování vlastních předsudků, nikoliv faktickou skutečnost.

Mladá fronta DNES přináší nové informace v případu veřejností kontroverzně vnímaného rozříznutého řopíku. Majitel objektu Jaroslav Zelinka prozradil, že mu stavební úřad udělil pokutu a nařídil, aby objekt přikryl tak, aby do něj nezatékalo, a odříznutý kus odvezl k ekologické likvidaci. „Dal jsem to celé právníkům a chci se bránit. Už z principu.“ uvedl Zelinka s tím, že mu nařízení stavebního úřadu přijde nesmyslné.

Události v kultuře ve včerejším vysílání přinesly reportáže z výstav Zrození tragédií Hynka Martince v Londýně a On the Road Boba Dylana v Praze. Martincova výstava byla velmi kladně hodnocena britským listem Guardian a od listopadu by měla být představena i českému publiku ve Šternbernském paláci. On the Road je pak první tuzemskou prezentací výtvarných děl známého písničkáře. Události v kultuře také informovaly o rekonstrukcích, které byly i přes probíhající turistickou sezónu zahájeny na řadě památek.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *