Artalk.cz

denní tisk 8. 6. 2017

V novém vydání časopisu Reflex najdou čtenáři rozhovor Dana Hrubého s Johnem Muchou. Kromě jiných témat je část rozhovoru věnovaná jeho sporu s pražským magistrátem ohledně Slovanské epopeje. Mucha zmiňuje například spolupráci s bývalým primátorem Bohuslavem Svobodou a myšlenku umístit epopej do dvorany hlavního nádraží. „Myslím, že lidi tu ještě málo rozumějí tomu, že některé věci jsou tak velké, že překračují lidské, třeba právě vlastnické pudy. Když otec v roce 1991 zemřel, sesypali se na mě hned na letišti novináři: „Pane Mucho, vy chcete všechno vyvézt a prodat!“ Řekl jsem: „Nic se nevyváží, nic se neprodává.“ Od té doby sbírku restaurujeme a doplňujeme.“

Ludmila Mlsová v Mladé frontě DNES upozorňuje na mladou začínající designérku Doru Kolářovou, která na sebe nedávno upozornila třetím místem v mezinárodní soutěži Young Package, pořádané sdružením CZECHDESIGN. Zadáním letošního ročníku bylo navrhnout obal, který bude zároveň hračkou, vítězné návrhy budou vystaveny od 22. 6. do 28. 7. v Galerii Czechdesign.

Události v kultuře přinesly ve včerejším vysílání reportáže o dvou výstaváchSlavné vily Prahy 5 ve Winternitzově vile a letní Artsemestr na UMPRUM. První výstava seznamuje veřejnost s architektonickou podobou pražských rodinných domů, druhá je pak pravidelnou výstavou prací jednotlivých ateliérů Vysoké školy uměleckoprůmyslové.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *