Artalk.cz

denní tisk 31. 5. 2017

V kutnohorském GASKu vystavuje grafik Eduard Ovčáček. Úzký výběr z prací posledních několika let se soustředí na Ovčáčkovu lettristickou tvorbu, často vycházející z jeho starších prací. „Na malé ploše dvou místností jinak obrovské galerie najdeme pravdu o Eduardu Ovčáčkovi. Vysázenou stále horkou, aktuální sazbou. A nemotá se v kruhu,“ píše Ivan Hartman v Hospodářských novinách.

Přílohou Hospodářských novin je Magazín Karlín věnující se například kulturnímu rozvoji této pražské čtvrti v posledních letech. Otevře se například místní kasárna, kde vznikne dočasné kulturní centrum, uvažuje se o konverzi někdejší mazutky a podobně. Prostor je věnován rovněž Hauch Gallery, která se nedávno do Karlína přesunula a nabízí špičkové současné umění od nás i ze světa.

Blanka Frajerová zve v Lidových novinách na dvě výstavy do Berlína. V Martin-Gropius-Bau probíhá retrospektiva Friedricha Kieslera, architekta tvořícího v 1. polovině 20. století: „Všechna díla spojuje umělcova snaha o bezprecedentní unikátnost.“ Státní muzeum nabízí výstavu ilustrací entomoložky Marie Sibylly Merianové tvořící na přelomu 17. a 18. století: „Detailní kresby (většinou akvarely na papíře) hyacintů, tulipánů, kopretin, trav, semen, larev a dalšího nepřeberného množství rostlinek a hmyzu se dají přirovnat k fotografiím.“

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *