Artalk.cz

denní tisk 17. 5. 2017

Vedení Ústeckého kraje znenadání odvolalo ředitele pěti muzeí a galerií, jejichž je zřizovatelem. Do konce roku tak skončí dlouholetí ředitelé Galerie výtvarného umění Most, Severočeské galerie Litoměřice i Galerie Benedikta Rejta v Lounech. „Ústecký kraj se chce do budoucna v tomto segmentu kultury ubírat jiným směrem, podobně jako u dalších muzeí ve správě kraje,“ řekla severočeské MfDnes tisková mluvčí krajského úřadu Lucie Dosedělová. Na uvolněná místa jsou vypsána nová výběrová řízení.

V příloze Práva Stavíme Prahu vyšel rozhovor s architektem Jakubem Ciglerem majícím na starost proměnu někdejší továrny Pragovka v novou kreativní čtvrť. Hovořilo se například o plánech Adrieny Krnáčové umístit do jedné z továrních ha kunsthalle. Dle Ciglera je to možné: „A to nejen proto, že je to krásná hala, která k tomu vyloženě vybízí. Dnes se všechna pozornost, ať už z hlediska historických památek, muzeí, či galerií koncentruje do historického centra Prahy. Umístěním takto významné galerie do Pragovky dává město signál, že v celém území Vysočan může dojít k dalšímu rozvoji.“

Událostech v kultuře na ČT art se věnovali například výstavě Romana Týce v pražské Galerii DSC nebo možnosti navštívit rekonstruované Uměleckoprůmyslové muzeum v Praze v rámci dnů otevřených dveří.