Artalk.cz

denní tisk 5. 5. 2017

V Jihlavě vznikla galerie pod širým nebem, informuje Jolana Nováková pro Právo Víkend. V prostoru Malé Lazebnické, třetí nejužší uličky u nás, se nyní nachází galerie Nonstop, jejíž provoz byl zahájen výstavou Ivo Návrata s názvem Sloužím vlajce. Výstavy se budou střídat vždy po třech měsících.

V Buštěhradu pokračují přípravy na předání místního zámku zpět do vlastnictví města, píše Eva Havelková pro Mladou frontu DNES. Město zámek vlastnilo do roku 2010, kdy jej z finančních důvodů předalo kraji. Po vypuknutí kauzy kolem hejtmana Davida Ratha byly ale plány kraje na rekonstrukci zámku zastaveny a až nové vedení města Buštěhrad, zvolené v nedávných volbách, se rozhodlo do opravy investovat. V budově zámku by podle plánů starostky Daniely Javorčekové mohlo vzniknout informační středisko, galerie nebo zázemí kladenské Biomedicínské fakulty ČVUT.

Události v kultuře přinesly ve včerejším vysílání informaci o úmrtí německého neoexpresionisty A. R. Pencka a představily dvě výstavy – výstavu soch z pražských zahrad a lesoparků v Trojském zámku a výstavu obrazů Jaroslava Valečky s názvem Mlčení v Galerii 1.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *