Artalk.cz

denní tisk 4. 5. 2017

Byl schválen projekt na záchranu klasicistního Liebiegova paláce v Liberci, informuje Michael Polák v deníku Právo. Liebiegův palác je opuštěný od roku 2014, kdy jej jako sídlo přestala využívat oblastní galerie. Podle nového projektu by zde mělo vzniknout Centrum aktivního života, které bude pořádat nejrůznější sociální, kulturní a vzdělávací aktivity.

Mladá fronta DNES se věnuje kauze BunkrKunst, která se rozhořela na sociálních sítích poté, co student výtvarných umění Ondřej Bělica zveřejnil na svém facebookovém profilu fotografie a videa z finální fáze projektu. V ní odřízl za pomoci diamantového lana kus betonového bunkru u vesnice Vratěnín. Bělica se proti rozhořčeným reakcím hájí tím, že celý projekt byl schválen majitelem bunkru, starostou obce Vratěnín i vlastníkem sousedního pozemku.

V novém vydání časopisu Respekt vychází životopisný článek o Gerhardu Richterovi od Marka Gregora. Kromě popsání prostředí, v němž Richter vyrůstal, je v článku zdůrazněn příběh obrazu z lidických sbírek Strýček Rudi.

Peter Kováč pro deník Právo zrecenzoval kolektivní výstavu v areálu Pragovky. Čtenáře krátkými větami seznamuje s vystavenými díly a jednotlivými umělci, jejichž společným pojítkem je působení v ateliérech právě v bývalé továrně Pragovka. Kováč chválí zejména kurátora výstavy, Karla Srpa, že díky jeho zkušenému vedení vznikla „expozice s promyšlenou dramaturgií, mapující současnou pražskou výtvarnou scénu.“.

Hana Slívová v Hospodářských novinách zve na výstavu hyperrealismu Fascinace skutečností do Muzea umění Olomouc. Jedná se o první souhrnou výstavu tuzemské hyperrealistické malby. I proto je hlavním cílem výstavy představit kontext děl a jejich přímé srovnání. Výstava potrvá do 10. září.

Komentáře

    • Martina

    Ahoj
    Moc děkuji za to avízo na olomouckou výstavu Fascinace skutečností. Vedle výstavy Gerharda Richtera je to rozhodně nejpovedenější výtvarná událost tohoto roku, alespoň za mne.
    Martina

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *