Artalk.cz

denní tisk 29. 4. 2017

Recenzi výstavy Gerharda Richtera doplněnou o podrobně zpracovaný životopis si mohou přečíst čtenáři Lidových novin. Autor článku, Jiří Machalický, při hodnocení vyzdvihuje například koncepci výstavy, která je chronologická, ale zároveň srozumitelně akcentuje hlavní náměty Richterovy tvorby. Výstavu tak označuje za vhodnou jak pro ty, kteří už Richterovo dílo znají, tak pro ty, kteří se s ním setkávají poprvé.

Esejista píšící pod jménem Pavel seznamuje čtenáře Lidových novin s výstavou Artemisia Gentileschi a její doba v římském Palazzo Graschi. Kromě představení osobnosti Artemisie a některých základních otázek souvisejících s její tvorbou především autor shrnuje obsah katalogu výstavy, který, jak sám zdůrazňuje, vyšel pouze v italštině.

Jana Pechová v deníku Právo informuje o plánované rekonstrukci poutního kostela sv. Jana Nepomuckého na Zelené hoře. Rekonstrukce začne už tento rok v červenci a potrvá maximálně do roku 2020. „Práce se budou provádět za provozu, budeme dělat všechno pro to, aby dílčí omezení byla co nejmenší. Návštěvníci tak možná tu a tam přijdou o některou ze soch (…) ale naopak budou mít jako bonus možnost pozorovat jiné restaurátory při práci na tom, co se do dílny odnést nedá.“ uvedl farář Vladimír Záleský.

O opravách kostela na Zelené hoře informovalo i včerejší vysílání Událostí v kultuře. Události dále přinesly reportáž o výstavě slovenského konceptualisty Tomáše Džadona v brněnské Jurkovičově vile.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *