Artalk.cz

denní tisk 24. 4. 2017

Praha se po vídeňském vzoru rozhodla nalákat zahraniční turisty na kulturu, konkrétně na výstavu Gerharda Richtera, informuje Eliška Nová v Lidových novinách. NG proto začala umisťovat reklamní letáky a bannery do hotelů, infocenter, vlaků nebo letadel. Propagační akce je zaměřena především na německé turisty – o výstavě se můžou dozvědět z letáčků ve vlacích německých drah a reklamní plochy na nádraží v Drážďanech.

Martina Freitagová se v článku Věřitelé, dlužníci a umění v novém čísle Respektu zabývá společensko-ekonomickým pozadím letošního ročníku výstavy Documenta. Shrnuje rozpolcené postoje řecké veřejnosti nejen v rámci domácího prostředí, ale i v rámci vztahů s Německem, a kloní se ke kritice „německého kulturního imperialismu“, který je Documentům vytýkán.

Petr Mareček v Mladé frontě DNES láká čtenáře na výstavu děl Kurta Gebauera v královehradecké Galerii Amb. Výstavu pořádá Klub konkretistů KK3 a její vernisáž proběhne zítra za účasti samotného umělce, o hudební doprovod se postará varhaník Ondřej Vávra.

Letos uplynulo deset let od zbourání přerovského spolkového domu Komuna, které bývá označováno za jeden z největších omylů českého urbanismu a architektury. Od 13. 4. se mohou návštěvníci Výstavní síně Pasáž dozvědět nové informace, které v předešlých letech nebyly veřejnosti známé, a které mohou poskytnout ucelený obraz celé události, informuje v Mladé frontě DNES Petra Klimková.

V klatovském kostele sv. Vavřince byla zahájena retrospektivní výstava děl Olbrama Zoubka, píše pro Mladou frontu DNES Ladislav Vaindl. Současná výstava navazuje na jinou, dvacet sedm let starou výstavu. „Dá se říct, že je tato akce spojena s určitou nostalgií. Výstava Olbrama Zoubka byla jednou z prvních polistopadových výstav v Klatovech.“ říká kurátor Michal Lazorčík.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *